Praktyczne kursy dla lekarzy dentystów realizowane we współpracy z Instytutem Stomatologii w Katowicach. Trudne sytuacje w stomatologii dziecięcej. Bezpieczeństwo pacjenta w gabinecie stomatologicznym. Praktyczne kursy dla lekarzy dentystów realizowane we współpracy z Instytutem Stomatologii w Katowicach Kursy i szkolenia

Ośrodek Szkoleniowy Pro-MED

Dwanaście lat naszych doświadczeń w organizacji kursów ze stanów zagrożenia życia w stomatologii, doprowadziło do utworzenia unikalnej bazy danych o faktycznych zdarzeniach nagłych, które miały miejsce w gabinetach stomatologicznych w Polsce w ciągu ostatnich kilkunastu lat (łącznie z przypadkami retrospektywnymi).

Liczba znanych nam przypadków przewyższyła już dawno możliwości przedstawienia ich w czasie dwudniowego kursu, który w większości przeznaczony jest przecież na ćwiczenia.

Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa, w oparciu o dokładną analizę naszej bazy danych, nowy projekt - cykl praktycznych kursów pt.

"Bezpieczeństwo pacjenta w gabinecie stomatologicznym"

Autorem programu i głównym wykładowcą jest - Specjalista Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Instruktor Pierwszej Pomocy Medycznej lek. med. Janusz Michalak, autor licznych publikacji, uznany autorytet w dziedzinie stanów nagłych w stomatologii.

Do poszczególnych tematów zaprosiliśmy lekarzy-praktyków, wybitnych specjalistów w swoich dziedzinach a także kilku znanych przedstawicieli świata nauki.

Przystępne prowadzenie kursów ma przybliżyć lekarzowi dentyście ogólnolekarskie aspekty jego codziennej pracy. Dzięki wielu praktycznym radom kolegów innych specjalności będzie on już nazajutrz po kursie pewniejszy swej aktualnej wiedzy i umiejętności. Trafnie oceni też stopień ryzyka interwencji stomatologicznej.

Dzięki przeglądowi symptomatologii stanów nagłych, dentysta będzie bardziej czujny względem tych objawów, które począ tkowo mogą przebiegać skrycie, by potem gwałtownie doprowadzić do zagrożenia życia.
Dzięki przypomnieniu aktualnych schematów postępowania w stanach nagłych i możliwości ich przećwiczenia w trakcie symulacji fantomowych, lekarz dentysta opanuje emocje w razie takiej sytuacji w rzeczywistości. A wszystko po to, byśmy świadomi rosnącej liczby zagrożeń, wspólnie poprawili bezpieczeństwo pacjentów w gabinetach stomatologicznych!

Kursy wyjazdowe

Kursy wyjazdowe dla grup zorganizowanych.
Najbardziej cenioną przez stomatologów formą szkolenia są kursy wyjazdowe dla zorganizowanych grup. Ta forma pozwala lekarzom uniknąć kosztów przejazdu i pobytu. Terminy, warunki i tematy kursów wyjazdowych ustalamy indywidualnie!

Kursy dla asystentek

Pierwsza pomoc w gabinecie stomatologicznym.
program ściśle zintegrowany z programem kursu dla lekarzy dentystów
Uproszczone prelekcje, wielokrotne ćwiczenie podstawowych czynności, które dobrze wykonane znacznie odciążają lekarza dentystę w trakcie akcji ratunkowej w gabinecie stomatologicznym

© Copyright by Pro-MED. 2009.2016. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i wykorzystywanie w jakiejkolwiek formie w całości oraz w części bez zgody autora zabronione.